Gümrük ve Vergiler

Sitemizden sipariş verirken, ürünün varış yerine yasal olarak alınabileceğini garanti etmek sizin sorumluluğunuzdadır.


Alıcı, kaydın ithalatçısıdır ve varış yerindeki tüm yasa ve düzenlemelere uymalıdır. Türkiye dışına gönderilen emirler, varış ülkesi tarafından uygulanan ithalat vergileri, gümrük vergileri ve ücretlere tabi olabilir. Uluslararası bir gönderi alıcısı, bir gönderi alıcının ülkesine ulaştığında konulan ithalat vergileri, gümrük vergileri ve ücretlere tabi olabilir.

Gümrük işlemleri için ek masraflar alıcı tarafından yerine getirilmelidir; LifeCell 'in bu maliyetler üzerinde hiçbir kontrolü yoktur, LifeCell var olacak maliyet onlarının ne olabileceğini tahmin edemez.

Gümrük politikaları geniş çeşitlilik gösterir; Daha fazla bilgi için yerel gümrük idareniz ile iletişime geçmelisiniz. Gümrük işlemleri gerektiğinde, orijinal teslimat tahminlerimizin ötesinde gecikmelere neden olabilir.

• Bazı ülkeler veya bölgelerdeki gümrük ofisleri, bir gönderiyi serbest bırakmadan önce belirli bir tanımlama şekli sağlamak için kayıt ithalatçısı gerektirir. Benzersiz Kimlik Numarası, CPF veya Vergi Kimliği gibi bir kimlik numarası girmeniz gerekebilir.

• Kimlik numarası gerektiren ülkeler / bölgeler şunlardır: Brezilya, Şili, Çin, Ekvador, Hindistan, İsrail, Peru, Katar, Güney Afrika, Güney Kore, ve Tayvan

 

About Customs, Duties & Taxes (VAT)

When ordering from our website ; You are responsible for assuring the product can be lawfully imported to the destination.The recipient is the importer of record and must comply with all laws and regulations of the destination. Orders shipped outside of the Turkey may be subject to import taxes, customs duties and fees levied by the destination country. The recipient of an international shipment may be subject to such import taxes, customs duties and fees, which are levied once a shipment reaches the recipient's country. Additional charges for customs clearance must be fulfilled by the recipient; LifeCell has no control over these charges, nor can LifeCell predict what they may be.

Customs policies vary widely; you should contact your local customs office for more information. When customs clearance procedures are required, it can cause delays beyond our original delivery estimates.

Note:

• Customs offices in some countries or regions require the importer of record to provide a particular form of identification before releasing a shipment. You may be required to provide an identification number such as a Unique Identification Number, CPF, or Tax ID.

• Countries / regions that require an identification number include: Brazil, Chile, China, Ecuador, India, Israel, Peru, Qatar, South Africa, South Korea, and Taiwan.